KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13751016
nr 1375 1016
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Tallar. Signerad. Motivet: 26x35 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 25 januari 2021
kl 20:45:23
25/1 19:11:59
- Klassiska
25 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman